25 organisatsiooni ja ettevõtet kutsuvad üles veetma lihavaba jaanpäeva

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus korraldab selgi aastal traditsioonilist kampaaniat “Lihavabad jaand”, kutsudes inimesi üles katsetama pühaderoogi taimsel kujul. Kampaaniale on õla alla pannud juba 25 organisatsiooni ja ettevõtet.


Facebooki ürituse “Lihavabad jaand 2020” all jagavad osalejad jaanpäeva eel põnevaid retsept ja häid nippe sellest, kuidas veeta pühi looma- ja keskkonnasõbralikult, põnevalt, maitsvalt ning tervislikult. Samuti toimuvad mitmed loosid kõikide üritusel osalejate vahel.


“Taimne jaanlaud on kindlasti tavapärasest põnevam. Tänaseks on taimseid valikuid juba sedavõrd palju, et võtab silme eest kirjuks,” rõõmustab Loomuse projektijuht Anu Tensing ja lisab: “Lihavabade jaande ürituse alla hakkame lisama retsept ja tootesoovitusi, häid nippe ja nõuandeid. Miks mitte teha sel aastal pidupäev eriliseks ja lisada jaanõhtusse särtsu suurepäraste taimetoitudega.” 


Lihavabasid jaan tähistavad koos Loomusega kohvikud Kringel, Lisanna, Rohe, Inspiratsioon, VeganPlus, VegB12 ja Commune, Vegan Restoran V, Veg Machine Balta ja Tartu, Vöner, HappyV, Bon Soya, GenGöök, blogi Spice the Spirit, portaal Bioneer.ee, ajakiri Vegan, e-pood Veganfoodie.ee, Marta pagar, Taimetoidumess, blogi Veganmaailm.com, NeMoloko, taskuhääling Loomade Hääl ja programm Taimsed valikud.


Üritusega saab liituda SIIN.

Kommenteeri: