Juba poolsada Eesti söögikohta pakub igapäevaselt rikkalikke taimseid valikuid

Üle 50 Eesti söögikoha Tallinnas, Tartus, Kuressaares, Kärdlas, Pärnus, Põlvas, Võrus ja isegi Mäekülas pakuvad taimse toidu eelistajatele mitmekülgset valikut vegantoite, olles liitunud MTÜ Loomuse programmiga “Taimsed valikud”. 

“Taimsete valikute” programmijuhi Anu Tensingu sõnul on ettevõtete huvi programmi vastu suur ja kasvav. “Vegantoit pole enam kitsa niši eelistus. Vastavalt Loomuse ja Eesti Vegan Seltsi tellitud Kantar Emori uuringule on iga neljas Eesti inimene vähendanud loomsete toodete osakaalu oma menüüs. 20 protsenti Eesti elanikest, kes käivad väljas söömas, tellib toidukohas alati või tihti taimset toitu,” selgitas Tensing. “Nii saabki järeldada, et maitsvate vegantoitude osakaalu suurendamine püsimenüüs on korraga kliendisõbralik ja kasumlik.” 

“Taimsed valikud” on toitlustusettevõtetele suunatud programm, mille eesmärk on suurendada vegantoidu valikut ja nähtavust Eesti toidukohtades. Programmiga liitumise eeltingimuseks on rikkalik täistaimne menüü, mille puhul kliendil on vegantoidust võimalik saada võrdväärne elamus tavatoidu eelistajaga. Programmiga liitunud söögikohad tunneb ära oranž-rohelise kleebise “Vegansõbralik – vegan friendly” järgi. 

Programmiga on tänaseks liitunud AparaatBasiilik SikupilliBasiilik RotermaniBopp kohvikBurger BoxDaily LubjaDaily TammsaareDaily Suur-AmeerikaDaily MuusikaakadeemiaFredo WoHo Neo BistrooGÖÖK, Ilus Villem, InspiratsioonKomeetKrooni kohvikKuusk HernestoLa TablaLisanna – Vegan Coffee ShopMimosaNaganagaNopNurri kassikohvikOaas VegetaariumOishii SushiParrot MiniBarPesa hotelli restoranPlatzPuréeRohekohvikRuunipizzaToit’s ÜlemisteTokumaruTrikster TihaneVegan Restoran VVegB12Fafa’s ViruPelgupaikVeg Machine7 ÜrtiHafen restoTru , Rosenplänter/Pastoraat CafeF-hooneKivi Paber KääridRestoran ÜloThe SocialOivalise kohvik (Oivaline Tervislik Tort)Elo PärlHektor CafeMäeküla kõrtsRahva Raamatu resto ja pood

Kommenteeri: