Loomus kutsub kevadpühi tähistama loomasõbralikult

Tuleval nädalavahetusel on taas kevadpühad ehk munadepühad ehk lihavõtted. Tihtipeale käib selle pühaga kaasa munade värvimine ja tarbimine ning pühadetoidud, kus kasutatakse ka loomset päritolu toiduaineid. Loomus ja selle veganprogramm Taimsed Valikud kutsuvad pühi tähistama loomasõbralikult ja ikka taimselt.

Selleks on Loomus loonud kaks üritust, esiteks veebipõhine üritus “Lihajätted ja taimevõtted”, mille alt leiab retsepte, huvitavat lugemist ja ka suure pühadeloosi. Loosikingid on välja pannud Friendly Viking’s Eesti, GKR Brands (TrueGum), Rohebox, Vöner, Kringel, Loomus, Eesti Vegan Selts, Ajakiri Vegan, Janiš Laende, Veganmess, Ruoho, Nogel, Fermency ja Nordtempeh ning loosi läheb üle 30 kingi! 

Teiseks kutsume kõiki loomasõpru munavabade munadepühade veganbrunchile 31. märtsil Tallinnas kohvikus Nihe kl 10-15. Erimenüüst leiab pühadelemmikud veganvõtmes ning brunchi külalisi ootab ka mõnus kevadine miljöö ja imetabane jazzlaulja Marii! Üritus sobib ka lastega peredele.

“Eks enamus meist on lapsepõlves mune värvinud ja ehk pashatki nautinud. Ent miks mitte astuda seekord kevadistele ilmadele vastu veelgi lahkema südamemega ja hoolivusest kõikide elusolendite vastu tähistada pühi täiesti taimselt,” küsis Loomuse juhatuse liige ja Taimsete Valikute programmijuht Anu Tensing.

Kommenteeri: