Loomus: ootame Sind nädalavahetusel Veganmessile!

Sel laupäeval ja pühapäeval, 7. ja 8. oktoobril kell 11.00-18.00 leiab Tallinna Kultuurikatlas aset järjekorras juba 13. veganmess, kus tutvustatakse taimseid tooteid ja vegan elustiili.

Veganmess, endise nimega Taimetoidumess, on Baltikumi vanim vegan elustiili mess, milles tänavu osaleb üle 70 eksponendi Eestist ja välismaalt. Messil pakutakse söögi- ja tarbekaupa, uudistooteid ja vanu lemmikuid ning loomasõbralikke tervisetooteid, kosmeetikat ja kodukeemiat. Toimuvad ka põnevad ettekanded ja arutelud, taskuhäälingu avalik salvestus ning dokumentaalfilmi Eesti esilinastus. Publiku soovil on messil teist aastat heategevuslik tattoo flash. Kohal on ka ilusalong ja raamatukogu.

Uksel on pilet 10 eurot, ent eelmüügis vaid 7 eurot!

Liitu üritusega Facebookis!

Osta pilet Fientast!

Loomusel on uued pusad!

Otsid sügiseks midagi imeilusat, marupehmet ja seejuures ka heategevuslikku? Siis sind rõõmustab küll järgmine uudis: Veganmessil saab soetada uhiuusi Loomuse pusasid!

➔ Pusa on valmistatud 85% orgaanilisest ring-kedratud puuvillast ja 15% taaskasutatud polüestrist.
➔ Pusal on soonik kaeluses, varruka äärtes ja dressipluusi alumises ääres.
➔ Pusa kaeluse tagaosas on poolkuu õmblus.
➔ Pusa paksus on 280 G/M², aga ükski number ei suuda väljendada õigesti seda, kui soe ja pehme see pusa on.
➔ Pusadel on Peta Approved VEGAN sertifikaat.
➔ Valikus on lausa kaheksa ilusat värvi: tumehall, helehall, kollane, tumepunane, tumeroheline, roosa, heleroheline, roosa.
➔ Valikus on kolm disaini: Loomuse logo, metsarebane ja superrebane kirjaga “Olen loomade poolt”, lisaks on seljal Loomuse logo. Superrebase ja metsarebase kujunduse autor on Katharina Grepp Illustration.
➔ Pusad on suuruses XXS – XXL.
➔ Pusa hind on 45 eurot ja Veganmessil ootab külalisi ka üllatuspakkumine.

Lisaks leiab Loomuse lauast kapuutsiga pusad ja särgid nii suurtele kui ka pisematele loomasõpradele, postkaardid, helkurmärgid, rinnamärgid, kleebised ning muidugi palju huvitavat ja vajalikku infot. Peale messi jõuavad uued pusad ka Loomuse epoodi, aga kõige parem valik on ikka Veganmessil, sest valik on piiratud.

Vaata pilte!

Räägime kalafarmidest keerutamata!

Loomusel on taskuhäälingu Loomade Hääl avalik salvestus Veganmessil reedel 7. oktoobril kell 12:45-13:30 Kultuurikatla Stalkeri saalis.

Saates on zooloog ja Riigikogu liige Tiit Maran ja Eestimaa Looduse Fondi säästliku kalanduse ekspert Joonas Plaan. Küsimusi küsib Faristamo Eller. Teemadeks on kalafarmide keskkonnamõjust ja levivad pooltõed; kalade olukorrast kalafarmides – ideaalid, tegelikkus ja seadusandlus; investeeringute põhimõtted ja mõju.

Loomasõbralikust kosmeetikast!

Veganmessil esineb otse-eetris Cruelty Free International (CFI) tegevjuht Michelle Thew. CFI juhib ülemaailmselt tunnustatud Leaping Bunny programmi, mis julgustab globaalseid ettevõtteid loobuma julmusest loomade vastu. Michelle juhtis kampaaniat Euroopas, mille tulemusel keelustatu loomkatsed ilutööstuses ja ta teeb hindamatut tööd, et saavutatada keeld ka ülemaailmselt.

Otse-eetris räägime Michelle’iga CFI-st, sellest, miks tuleb lõpetada loomadel testimine nii kosmeetikas kui meditsiinis, uurime alternatiivide kohta ja selle kohta, kui lihtne on loomadel testimine asendada alternatiividega ning loomulikult seda, mida igaüks meist saab teha selleks, et me ei toetaks oma tarbijakäitumisega loomkatseid.

CFI on loonud ka üle-euroopalise loomkatsetevastase võrgustiku Cruelty Free Europe, mille liige on ka Loomus.

Tule kuula Michelle’i 8. oktoobril kell 12:00-12:45 Tallinna Veganmessil!

Vaata tervet kava siin!

Heategevuslik tattoo flash!

Ka tänavu on Veganmessil heategevuslik tätoveerimisnurk. Kohal on kaks vinget kunstnikku, kes annetavad 30% messil teenitud tulust Loomusele.

➔ Ann Keevallik – @annkeevallik – Roosikrantsi tattoo stuudiost on spetsialiseerunud fineline tehnikale ning armastab üle kõige tätoveerida lilli ning muid botaanilisi motiive.

➔ Anna Tashlikova – @liktattoo – teeb neotraditsionaalseid tätoveeringuid. Tänavu pakub Anna marjade motiive ja V-tähti. Aga on ka üllatusi, mida näeb alles messil. Anna kutsub kõiki temaga kohtuma ja huvi korral oma keha kaunistama.

Osta pilet Fientast!

Kommenteeri: