Maailma parimate veganrestoranide seas on ka Eesti restoran

HappyCow, vegan- ja vegansõbralikke söögikohti ja ettevõtteid koondav platvorm, avaldas taas maailma parimate veganrestoranide pingerea ning 33. kohal on üks restoran Eestist, Tallinna vanalinnas tegutsev Vegan restoran V.

Pingerida on koostatud külastajate hinnangute ja arvustuste põhjal ning pingereas on ainult 100% vegantoitu pakkuvad restoranid, millel on vähemalt seitse arvustust.

Maailma parimate veganrestoranide hulka kuuluv Vegan Restoran V on Eesti esimene täistaimne restoran, mis avas uksed juba 2014 aasta aprillis. Restoran on väike ja hubane, mille à la carte menüü on rahvusvaheline ja inspireeritud maailma eri köökidest.

“Oleme vaikselt tegutsenud kohe-kohe 10 aastat ja arvan, et meie tugevus on meie V pere, asjatame restoranis pühendunult ja hoolime oma väiksest restoranist ning kollektiivist,” kommenteeris Vegan Restoran V peakokk Mikk Mägi. “Ju peegaldub see ka meie klientidele, et teeme oma tööd armastusega. Tore mõelda, et nii pisikeses riigis nagu Eesti, üks pisike vegan restoran on suures maailmas võitnud paljude südameid.” 

Pingereast leiab laia valiku põnevaid restorane üle maailma – esikümmes on restorane nii Aasiast, Euroopast kui Austraaliast. Esikoha võttis Vietnami restoran Hoi Banh My Chay, kus pakutakse täidetud saiasid banh mi chay ja nuudlisuppi pho. Teisel kohal on Saido Jaapanis ja kolmandal Bayt Sara Jordaanias. Kõnealuses nimekirjas on Vegan Restoran V ainuke Balti riikide ja Põhja-Euroopa restoran.

“Mul on siiralt hea meel, et üle maailma on sedavõrd palju ja põnevaid taimseid valikuid ning et ka Eesti on pingereas esindatud,” kommenteeris Taimsete Valikute programmijuht Anu Tensing. “Veganvalikud näivad olevat jõudnud igasse maailma nurka, ehk jõuavad need peagi ka igasse Eesti nurka.”

Loomuse programmi Taimsed Valikud eesmärk on suurendada vegantoitude valikud ja kättesaadavust Eesti söögikohtades ning parendada toitlustuskvaliteeti ja teadlikkust veganlusest, et ka vegantoitu sooviv klient saaks muretult külastada Eesti söögikohti.

Kommenteeri: