Mitmel pool Eestis saab taimse piimaga kohvi sama hinnaga kui loomse piimaga

Sel kuul alustasid Loomus ja selle veganprogramm Taimsed Valikud kampaaniaga, et tõsta esile neid toidukohti, kus pole taimse piima lisatasu, ja kutsuda teisi toidukohti üles taimse piima lisatasust loobuma. Juba täna saab mitmel pool Eestis taimse piimaga kohvi sama hinnaga kui loomse piimaga.

Kampaaniaga on liitunud: Bobatee, Bopp, Dopamyne Matcha Tea Bar, Gelato ladies, Kivi Paber Käärid,  Kringel, Nihe, Rohe, VegB12, Wake Me Up coffee corner, Saiapalee Tüümian, Veg Machine Tartu, Kohvik-pagarikoda KÄKK, Nurk, Circle K, Rändkohvik Fern. Vegansöögikohtades Veg Machine, Kringel, Nihe, Rohe, VegB12, Nurk ja Rändkohvik Fern pakutaksegi jooke vaid taimse piimaga. Liitujaid tuleb iga päevaga juurde ning tasub silma peal hoida ka kampaanialehel ja Taimsete Valikute sotsiaalmeedial.

“Meil on hea meel näha, et huvi kampaania vastu on väga suur, seda nii söögikohtade kui ka klientide seas,” rõõmustab kampaaniajuht ja Taimsete Valikute programmijuht Anu Tensing. “Loodame, et peagi on taimse piima lisatasu ajalugu ning igal kliendil on lihtsam looma- ja keskkonnasõbralikku valikut teha.”

Kampaanialehel on võimalus ka klientidel endil anda tagasisidet, kus söögikohtades on taimse piima lisatasu ja kus mitte. See annab kampaaniatiimile võimaluse näidata söögikohale, et nende kliendid ootavad taimse piima lisatasu kaotamist

22. augustil tähistatakse ülemaailmset taimse piima päeva. Sel puhul kutsub Loomus juba kolmandat aastat terve augustikuu taimse piima kuud pidama ning taimse piima väljakutset vastu võttes valima loomse piima asemel taimne piim. Sel aastal keskendubki väljakutse eelkõige toidu keskkonnamõjule.

Kommenteeri: