Põnevusega Veganmessi ootel!

Veganitele ja veganluse huvilistele ei ole Veganmess, endise nimega Taimetoidumess, kindlasti võõras! Tegemist on Baltikumi vanima veganelustiili messiga, mille eesmärgiks on taimse toidu ning veganluse tutvustamine. Messil osalevad eksponaadid tutvustavad ja müüvad laias valikus taimetoitu ning muid vegantooteid. Lisaks toimuvad ka loengud ja vestlused.

Sel aastal on Veganmess juba järgmisel nädalavahetusel, 22. oktoobril Noblessneris. Paneme sel aastal ka kirja, mida Taimsete Valikute tiim messilt kõige rohkem ootab!

Veganmessil leiab alati uusi põnevaid tooteid, samas ka vanu lemmikud hea hinnaga. Seekord näiteks pakuvad erinevaid lihaalternatiive Naturli, Peas Out!, Vöner ja Nordtempeh. Taimseid piimatooteid pakuvad Saare (Cocodeli), Valio (Oddlygood), Deary ja GKR Trade (Friendly Viking’s). Ja nagu ikka toob ka sel aastal La Muu meile rõõmu jäätisesortidega, mida reeglina poest ei saa!

Kindlasti soovitame külastada ka Salvesti lauda. Tihtipeale leiab ka tavapoest küllaga suurettevõtete poolt vegantooteid, näiteks Salvestil on kaunvilja kauss kinoaga, millel ka ilusti veganmärgike peal. Kui veel proovinud ei ole, siis messil saab! Kindlasti leiad messilt ka põnevaid tooteid, mida veel kohanud ei olegi, näiteks Dona Kalaka salsad, Got Foods erinevad määrded või The Naturist taimne CRUMP.

Veganmessil tasub muidugi ka kõht täis süüa! Kes tihti üritustel käib, on kindlasti Elujanu Foodtrucki kohanud. Seekord rõõmustavad nad meid ka Veganmessil. Sushi fännidele pakuvad vegantoitu Tokumaru ja Sushi Plaza. Kui tahad midagi magusat, siis kindlasti hüppa läbi Ferni, Beiki või GustameChurrosi letist. Lisaks pakuvad tervislikke snäkke Nady cafe ja Vaba. Külla tuleb ka VEGAR Leedust!

Veganmessil muidugi ei piirduta ainult toiduga, messilt leiab ka hea valiku muidu tooteid, näiteks ilu- ja hügieenitooteid. Kõikide messilistega saad tutvuda SIIN.

Lisaks imelisele kõhutäiele ja kõikidele põnevatele toodetele ootavad külalisi ka huvitavad ja harivad ettekanded. Ettekannete seast leiab alati midagi taimsest toidust, aktivismist ja loomade eestkostest. Taimsed Valikud soovitavad vegantoidu kohapealt näiteks
▪️ personaaltreener ja jõutõstja Gert Koovit – “Teekond veganluseni: kas raskejõustik ning taimne kütus saavad koos eksisteerida?” (kell 11.30-12.15)
▪️ telesaatest Naabrist Parem tuntud maailmakodanikud Kristjan ja Marleen – “Loomulik tee taimsete valikuteni” (kell 12.30-13.15)
▪️ toitumisnõustaja Eliis Salm – Eesti Vegan podcasti avalik salvestus “Veganluse müüdid” (kell 16.45-17.30)

Vaata tervet kava SIIN.

Vegamessile saab pileti osta kas eelmüügist Fientast (5 eurot) või ukselt (7 eurot). Saadaval ka 15-eurone toetajapilet. 12-aastased ja nooremad pääsevad üritusele tasuta. Ja muidugi ära unusta läbi hüpata Loomuse, Taimsete Valikute ja LILU lauast. Messil näeme!

Kommenteeri: