Selgusid maailma kõige vegansõbralikumad linnad

Vegantoidurakendus HappyCow avaldas oma nimekirja 20 maailma kõige vegansõbralikumast linnast. Pingerida sai kirja erinevate kriteeriumide põhjal, sh veganrestoranide arv, veganettevõtete arv (sh poed, pagariärid, kohvikud jne), kõigi HappyCow’s loetletud restoranide arv linnas (sh restoranid, kus pakutakse nii vegan- kui mitteveganvalikuid), veganettevõtete arv elaniku kohta, veganettevõtete arvu kasv. Lõppskoor sisaldab ka kvalitatiivset hinnangut vegantarbekaupade saadavusele, avalikkuse veganiteadlikkusele ja kohaliku vegankogukonna elujõulisusele.

Esikohal on juba neljandat aastat London. Praegu on Londonis 161 veganrestorani ja üle 350 veganettevõtte. Lisaks on HappyCow sõnul London esirinnas veganiteadlikkuse ja taimsete pakkumiste mitmekesisuse vallas. Teisel kohal on Berliin, mis on alati tuntud olnud kui üks vegansõbralikumaid linnu maailmas. Tähelepanu väärib, et eelmisel aastal lubas Saksamaa valitsus investeerida taimsesse toitu ja veganalternatiividesse 38 miljonit eurot.

Esimest korda on 20 kõige vegansõbralikuma linna seas Hamburg ning pingeritta on tagasi jõudnud Pariis, Portland ja Lissabon.

HappyCow põhjal on Eestis praegu 13 veganettevõtet, neist 10 Tallinnas. Samas on vegansõbralikke ettevõtteid, sh söögikohti, kus pakutakse nii vegan- kui mitteveganvalikuid, 223. “Arenguruumi on nii Tallinnas kui kogu Eestis, kuid viimaste aastate jooksul on täisaimsete toitude kättesaadavuse osas toimunud rõõmustav areng,” kommenteeris Taimsete Valikute programmijuht Anu Tensing. “Mäletan, et veel kümmekond aastat tagasi oli veganvalikuid pea võimatu leida, ent nüüd see pigem üllatab, kui söögikoha menüüs miskit veganitele sobilikku ei ole.”

Täielik pingerida on järgmine:

1. London
2. Berliin
3. Barcelona
4. Amsterdam
5. Hamburg
6. Portland
7. Los Angeles
8. Pariis
9. Bangkok
10. Lissabon

11. Tokyo
12. Varssavi
13. Brighton
14. Singapur
15. New York City
16. Taipei
17. München
18. Ho Chi Minh City
19. Praha
20. Edinburgh

Kümne kõige vegansõbralkuma linna kohta saab lähemalt lugeda HappyCow blogist.

Kommenteeri: