Taimsed valikud soovitab: kõige instagramisõbralikumad söögikohad

Ei saa eitada, et instagramilisus ehk kohtade fotogeenilisus instagramis mängib sotsiaalmeedias üha olulisemat rolli. MTÜ Loomus poolt juhitava programmi “Taimsed valikud” tiim toob Naisteka lugejatele kaheksa kõige trendikamat ja instagramisõbralikumat söögikohta, kus saab igapäevaselt ka mõnusat vegantoitu nautida. 

  1. Romantikutele – Lisanna Vegan Coffee Shop Tallinna vanalinnas. Lisanna kohvik on armsalt pisike ja hubane, meenutades mõnusat  ja ilusat köögikest. Heledad toonid ja säravrohelised taimed, magusad makroonid ja soojad kohvijoogid, seda kõike leiab romantilises Tallinna vanalinnas. Hiljuti avas Lisanna Vegan Coffee Shop ka teise kohviku Tallinnas kesklinna ja vanalinna piiril.
  1. Nostalgia fännidele – Kohvik Kroon Pärnus. Kohvik Kroon on krooni ajal loodud kohvik, mis kannab edasi eestlaste hinge jäänud oma raha mälestust. Sisekujunduses on kasutatud Esimese Eesti aegselt lihtsalt elegantsust ja nüüdisaegset etnolikkust. Krooni kohvik on kindlasti vägagi nostalgiline neile, kes krooniaega veel mäletavad, ent uudne ja huvitav neile, kes liiga noored, et krooniaega mäletada.
  1. Lõbusatele ja lustlikele – La Tabla Tallinna Telliskivi loomelinnakus. La Tablast leiab tükikese Ladina-Ameerikat – rohkelt kirge, muretust ja imelisi värve. Iga nurgake La Tablas on justkui täiesti uus koht, mistõttu leiab igaüks omale La Tablas ideaalse Instagrami tausta.
  1. Raamatusõpradele – Telliskivi Rahva Raamatu Resto&Pood Tallinnas Telliskivis. Telliskivi Rahva Raamatust leiab ilusad pruunid ja rohelised looduslikud toonid ning palju värvilisi raamatuid riiulitel, mis on ideaalseks taustaks igale raamatusõbrast instagramipildi jahtijale.
  1. Rohelisesõpradele – Kringel. Kringel on uus armas täistaimne kohvik kesklinna ja Kristiine piiril, kus lisaks värsketele saiakestele ja heale toidule leiab rohkelt ilusaid rohelisi taimi ja palju valgust, justkui väike hubane džungel meie oma Tallinnas. 
  1. Optimistidest minimalistidele – Rohe kohvik Tallinnas Balti jaamas. Kindlasti oled juba näinud kõiki oma vegansõpru sildiga “You’re doing amazing, sweetie”. Jah, see ongi Rohe kohvik. Lisaks leiad veel mõnusad mahedad toonid, minimalistlikud mustrid ja rohelise taimed. Ka Rohe toidud on alati ilusad ja isuäratavad.
  1. Arhitektuurihuvilistele – F-hoone Tallinnas Telliskivi piirkonnas. F-hoone on imposantsesse sajandivanusesse tööstushoonesse rajatud ülipopulaarne restoran, mis on Tallinna toidukultuuri üks tõelisi fenomene. F-hoone köidab on kõrgete seinte, suurte akende ja pingevaba meeleoluga, mis kindlasti jäädvustub ka pildil imeliselt.

https://www.instagram.com/fhoone/

  1. Noortepärastele kassisõpradele – Trikster Tihane Tartus Aparaaditehases. Trikster Tihases on nii mõnusaid neutraalseid halle toone kui ka mõnusaid mustreid, särtsakat kollast ja värsket rohelist. Hea õnne korral võid Trikster Tihases kohata ka kohalikku must-valget nurrulist Härra Gutenberg.

MTÜ Loomuse poolt eestveetav programm “Taimsed valikud” on toitlustusettevõtetele suunatud programm, mille eesmärk on suurendada vegantoidu valikut ja nähtavust Eesti toidukohtades. Programmiga liitumise eeltingimuseks on igapäevaselt mitmekülgse vegantoidu pakkumine, et vegantoitu sooviv klient saaks sama hea kogemuse kui kõik teised. Programmiga liitunud söögikohad tunneb ära oranž-rohelise kleebise “Vegansõbralik – vegan friendly” järgi”. Tänaseks on programmiga liitunud üle 60 söögikohta üle Eesti – Tallinnas, Tartus, Kuressaares, Pärnus, Põlvas, Võrus ja isegi Mäekülas.

Kommenteeri: