Värske uuring: taimsete alternatiivide toidusektori müügikäive on Euoopas viimase kahe aasta jooksul kasvanud pea 50%

Euroopas on taimsete alternatiivide (taimsed piimad, veganjuust, veganjogurt, veganjäätis, vegankala ning vegetaarsed ja täistaimsed lihaasendajad) müügikäive viimase kahe aasta jooksul kasvanud 49%, leidis Smart Protein projekti värske uuring.

Uuringus kasutati 11 Euroopa riigi supermarketite viimase kolme aasta andmeid, et saada seni suurim ja täpseim ülevaade vegantoidu tarbimisest Euroopas. Uuring viidi läbi koostöös ülemaailmse veganorganisatsiooniga ProVeg International, mis on ka loomade eestkoste organisatsiooni Loomus koostööpartner, toetades veganprogrammi Taimsed Valikud.

Uuringust tuli välja, et

‣ Euroopa taimsete alternatiivide toidusektor on viimase kahe aasta jooksul kasvanud 49% ning müügimaht ulatub 3,6 miljardi euroni;

‣ Saksamaa täistaimsete lihaasendajate sektor on kasvanud hüppeliselt 226%, ulatudes 181 miljoni eurose kogukäibeni;

‣ Taimse juustu ostmine on Hollandis kasvanud 400% ja Saksamaal 150%;

‣ Enamikes riikides juhib sektorit taimsete piimade müük, taimse piima müük nägi viimase kahe aasta jooksul ka kõige suuremat kasvu, sellele järgnes taimsete lihaalternatiivide müük;

‣ Taimsetest piimadest tegi kõige suurema kasvu kaerapiim.

“Tore on näha niivõrd suurt tõusu taimsete alternatiivide sektoris,” rõõmustas Loomuse juhatuse liige ja veganprogrammi Taimsed Valikud programmijuht Anu Tensing. “Eestiski on selgelt näha vegantoidu populaarsuse kasv – taimne piim on tihtipeale leitav ka väikestes külapoodides ning näeme poelettidel aina uusi ja uusi põnevaid vegantooteid. Olen kindel, et meid ootab ees vegansõbralikum tulevik!”

ProVeg Internationali tarbijauuringute vanemteadur Kai-Brit Bechtold sõnas, et see aruanne näitab selgelt taimsete toiduainete müügi tohutut kasvu ja pakub toidutööstusele rohelist tuld taimsete valikute leidmiseks.

Uuringus osalesid Austria, Belgia, Taani, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Holland, Poola, Rumeenia, Hispaania ja Ühendkuningriik.

Allikad: Vegconomist, Plant Based News.org, Smart Protein Project

Kommenteeri: