Värsked uuringud: taimne toitumine mõjutab meeste tervist positiivselt

November on meeste tervise kuu, mistõttu tutvustame teile kolme värsket uuringut, mis näitavad mitmeid olulisi tervisele kasulikke seoseid taimse toitumise ja meest tervise vahel. Nende hulka kuuluvad eesnäärmevähi ja erektsioonihäirete tekkeriski vähenemine ning prostataspetsiifiline antigeeni (PSA) taseme alandamine, mis on seotud tervema eesnäärmega.

Vähenenud eesnäärmevähi risk

Eesnäärmevähi riski ja taimse toitumise seost uurinud teadlased jõudsid järeldusele, et taimset toitumist saab seostada väiksema surmaga lõppeva vähiriskiga. Lisaks selgus, et alla 65-aastastel meestel, kes toituvad taimselt, on väiksem risk haigestuda eesnäärmevähki.

Uuring viidi läbi 28 aasta jooksul ning selles osales enam kui 47 000 erineva toitumisega meest. Autorid tõid uuringu kitsaskohana välja, et veganeid oli uuringus vähem kui üks protsent.

Madalamad PSA tasemed taimselt toitudes

Täiendavas uuringus käsitleti eesnäärme tervist üksikasjalikumalt. Selle eesmärk oli näha, kuidas toitumine mõjutab eesnäärmes toodetud prostataspetsiifilise antigeeni ehk PSA taset. Eesnäärmevähile spetsialiseerunud organisatsiooni Prostate Cancer UK andmetel võib kõrgenenud PSA tase viidata probleemidele eesnäärmes.

Uuringu autorid leidsid märkimisväärse seose tervisliku taimse toitumise, mis koosneb peamiselt terviktoitudest, ning madalama PSA vahel. Riikliku tervise- ja toitumisuuringu andmebaasi abil hinnati kokku 1399 meest.

Erektsioonihäirete uuring

Sama andmebaasi põhjal uuriti taimse toitumise seost erektsioonihäiretega ning uuringust selgus, et tervislik taimne toitumine on seotud erektsioonihäirete vähenemisega.

Dr Stacey Loeb, kes on üks autoritest, ütles, et need uuringud näitavad taimne toitumine avaldab positiivset mõju nii meeste üldisele kui ka uroloogilisele ja seksuaaltervisele.

Allikas: Plant Based News

Kommenteeri: