5 JUUTUUBERIT, kes on toeks veganteekonnal

Anu Tensing, veganprogrammi Taimsed Valikud programmijuht

Veganmaailm on kirju ja põnev, ent iga põnev asi võib aeg-ajalt tunduda liiga keeruline ja hirmuäratav. Veganina, eriti uue veganina, on toeks mõttekaaslaste olemasolu. Siin tuleb muidugi appi YouTube! Veganprogrammi Taimsed Valikud programmijuht Anu Tensing toob sinuni viit toredat YouTube’is tegutsevat veganit, kes jagavad retseptiideid ja nippe, et toidutegemine lihtsam oleks.

Rose Lee – Cheap Lazy Vegan (728 000 jälgijat)

Rose jagab oma YouTube’i kontol Cheap Lazy Vegan lihtsaid ja taskukohaseid retsepte, katsetab teiste youtuber’ite päevamenüüsid ning arutleb veganluse üle. Tema soov on ümber lükata müüt, et vegantoit peab alati olema kallis, keeruline või maitsetu.

Rose peab ka samanimelist blogi ja on andnud välja kolm e-raamatut oma retseptidega. Tal tasub silma peal hoida ka Instagramis.

Lisaks peab ta koos oma emaga Kanadas veganrestorani saVeg, mille menüü on mõnus kombinatsioon traditsioonilisest Korea köögist ja moodsatest vegantrendidest. Lisaks kõigele sellele juhib ta restoraniga sama nime kandvat podcasti.

Gaz Oakley – Avant-Garde Vegan (1 280 000 jälgijat)

Gaz Oakley õppis isa käe all süüa tegema juba lapsena ja oma esimese töökoha köögis sai ta 15-aastaselt. Gaz jättis 16-aastaselt kooli pooleli, et töötada köögis täiskohaga, hiljem tegi Gaz peamiselt müügitööd. Kui ta kuulis raadiointervjuud veganist muusikuga Jme, ajendas see teda vaatama veganaktivist Gary Yourofsky videoid veganlusest, mille järel sai Gazist vegan.

2016. aasta alguses lõi Gaz nüüdseks kuulsa Instagrami konto @avantgardevegan ning loobus oma igapäevatööst, et keskenduda aktivismile ja kokkamisele. Sama aasta lõpus lõi Gaz ka samanimelise YouTube’i konto, millel on nüüd üle miljoni jälgija.

Gaz Oakley on tänaseks avaldanud kolm kokaraamatut. Ta on tuntud oma ilusate toidupiltide ja rohkete toataimede poolest. Vabal ajal tegeleb Gaz spordiga ning tema tegemistel saab silma peal hoida ta uuel Instagrami kontol @gazoakley

Avantgarde Vegan kokaraamatud leiad ka Rahva Raamatust ja Apollost.

David ja Stephen Flynn – The Happy Pear (480 000 jälgijat)

The Happy Pear on kahest kaksikvennast koosnev duo, kelle eesmärgiks on aidata teistel olla tervemad ja õnnelikumad. David ja Stephen hakkasid mõlemad veganiks üksteisest ühenädalase vahega juba üle 15 aasta tagasi.

2004. aastal avasid David ja Stephen oma poe The Happy Pear, mille fookus oli just puu- ja köögiviljadel. Nüüd on neil juba neli kohvikut ja kuus veebikursust, nad on välja andnud neli kokaraamatut ja palju muud. Oma Youtube’i kontol jagavad nad palju erinevaid retsepte, nt lihtsad ja odavad ideid õhtusöögiks ning 5 minuti roogasid. 

Jälgi neid ka nende Instagrami kontol @thehappypear. Taskuhäälingute sõpradel soovitame kindlasti kuulata podcasti The Happy Pear.

The Happy Peari kokaraamatud leiab ka Rahva Raamatust ja Apollost.

Sadia Badiei – Pick Up Limes (3 370 000 jälgijat)

Sadia alustas veganluse ja oma retseptide jagamisega 2014. aastal. Ta oli just lõpetanud ülikooli ja töötas Kanadas dietoloogina kohalikus haiglas. Mõned aastad hiljem kolis ta Hollandisse, kus ta praegugi elab.

Sadia jagab nii oma blogis kui ka YouTube’i kanalis retsepte, toitumisalaseid teadmisi ja ka toidufotograafia nippe. Näiteks leiab temab tema kanalites nõuandeid, kuidas hakata veganiks, ning mõnusaid ja toitvaid hommiku- ja lõunasöögiideid. Lisaks räägib Sadia oma YouTube’i kontol igapäevaelust, reisimisest ja üldisest heaolust.

Jenné Claiborne – Sweet Potato Soul (643 000 jälgijat)

Jenné on karismaatiline ja malbe vegan, kes armastab bataati (sealt ka nimi Sweet Potato Soul), reisimist, kokkamist ja loomi. Just loomade pärast ta veganiks hakkaski.

Ta on välja andnud sajast retseptist koosneva kokaraamatu “Sweet Potato Soul”. Lisaks ka ühe digitaalse kokaraamatu, millest leiab kiired ja tervislikud retseptid, mis koosnevad ainult viiest koostisosast.

Nii Jenné kodulehelt kui ka YouTube’i kanalilt leiab lihtsaid ja mõnusaid retsepte igaks meeleoluks. Lisaks jagab ta oma mõtteid teadlikust tarbimisest, pereelust ja tervislikust elust üldisemalt.

Kommenteeri: