Hurraa kaerapiimadele! (Taimse piima väljakutse – uudiskiri 3. august)

Viimaste aastatega on turule tulnud palju-palju erinevaid taimseid piimasid, ent neid suurima hüppe on kindlasti teinud kaerapiim!

Turult leiab mitmeid erinevaid ja põnevaid variante. Eriti populaarsed on barista piimad, st piimad, mis on tavaliselt natuke rammusamad, lähevad ilusti vahtu ja sobivad imeliselt just kohvi peale. Barista piimasid pakuvad näiteks Alpro, Friendly Vikings, Jane, Oatly, Riso, The Bridge ja Valio. Küll aga on barista piimad reeglina teistest natuke kallimad.

Ent leiab ka põnevaid maitseid, näiteks Valio Oddlygood sarjast leiab kaneeli- ja kardemonimaitselise kaerapiima, mis on mõnusalt hubane ja eriti mõnus vihmase ilmaga kodus olemiseks. Lisaks leiab ka šokolaadimaitselise kaerapiima Oatly ja Friendly Vikings piimade seast.

Hea uudis on ka gluteenitalumatutele – Bio4You poest leiab ka The Bridge gluteenivaba kaerapiim

Et õige kaerapiima leidmine lihtsam oleks, oleme need ka Sinu jaoks ilusti tabelisse kirja pannud.

Kaerapiimade pimedegusteering

Taimse piima väljakutset teeme juba teist korda ja eelmisel aastal viis meie vabatahtlik Hardi läbi kaerapiimade pimedegusteeringu ehk ta proovis koos sõpradega pimesi erinevaid kaerapiimasid ja pani kirja, millised olid nende lemmikud. Kindlasti tasub lugeda!
Lisaks koostas Hardi eriti kasuliku kaerapiima kompassi:

Taimsete piimade degusteerimine Balti jaama turul

Kui Sa soovid ka erinevaid taimseid piimasid mekkida, siis ootame Sind 11. augustil kl 15-19 Balti jaama turu eest rongide pool! Jooksva info ürituse kohta leiad vastava Facebooki ürituse alt.

Eelmisel aastal pakkusime kõikidele huvilistele taimseid piimasid mekkida Tallinna Botaanikaaias. Valikus oli 16 erinevat piima alates paljudele tuntud kaerapiimadest lõpetades kartulitest tehtud piimaga. Loe lähemalt vastava Facebooki ürituse alt.

PS! Homme 4. augustil tasub vaadata TV3-s ka Seitsmeseid uudiseid, sest Anu ja Annaliisa Loomusest räägivadki seal taimsetest piimadest ja väljakutsest! 😉


Kui Sa ei ole end veel Facebookis ürituse “Taimse piima väljakutse 2022” all osalejaks märkinud, siis soovitame Sul seda teha. Kogu augustikuu jooksul leiad põnevat sisu nii ürituse alt kui ka Loomuse (FB, IG) ja Taimsete Valikute (FB, IG) sotsiaalmeediast.
Kui proovid midagi uut või saad teada midagi põnevat, siis julgustame Sind seda jagama sotsiaalmeedias. Kindlasti kasuta ka teemaviidet #taimsepiimaväljakutse2022.

Kui liitusid väljakutsega poolepeal, siis saad varasemate uudiskirjadega tutvuda lingipuus või väljakutse lehel.

Mõnusat katsetamist
Loomus ja Taimsed Valikud

Väljakutset toetab rahvusvaheline veganorganisatsioon VegFund. Kui Sa soovid ka meid aidata, siis saad seda teha näiteks “Ma armastan aidata” portaalis.

Kommenteeri: