Võta vastu 10-päevane taimse piima väljakutse “Aeg muutuseks!”

Pühapäeval tähistatakse üle maailma taimse piima päeva ning loomade eestkoste organisatsioon Loomus kutsub kõiki osalema 10-päevases taimse piima väljakutses “Aeg muutuseks!”.

Väljakutse kestab 22.-31. august ning sel ajal tarbivad osalejad loomsete piimatoodete asemel taimseid piimaalternatiive. Selleks, et väljakutse oleks jõukohane ja põnev kõigile, saavad osalejad väljakutse jooksul uudiskirju, mis sisaldavad tootesoovitusi, nippe ja retsepte.

Loomuse veganprogrammi Taimsed Valikud programmijuhi Anu Tensingu sõnul on väljakutse hea võimalus teha tutvust taimsete piimade maailmaga. “Taimseid piimasid võib kohata juba igas poes ning ilmselt on pea igal eestlasel nendega olnud kokkupuude. Seejuures ei ole taimsed piimad ainult veganite lemmikud, vaid ka muidu loomseid tooteid tarbivad inimesed otsustavad aina sagedamini taimse piimaalternatiivi kasuks. Julgustame kõiki tegema loomasõbralikke valikuid ning väljakutse käigus võib nii mõnigi leida endale uue lemmiku taimse piima,” rääkis ta.

Aastatega on taimsete piimade valik nii Eestis kui ka välismaal järjest kasvanud. Taimseid piimasid tehakse näiteks sojast, kaerast, kookosest, riisist, mandlitest, tatrast, kinoast ja hernestest. Rootsi ettevõte Veg of Lund on aga koostöös Lundi Ülikooliga välja töötanud uuendusliku taimse piima brändi DUG Drinks, mille alt müüakse kartulitest tehtud piimasid. Kartulipiim on praegu saadaval Rootsis ja peagi ka ÜK-s. Lisaks on seda võimalik maitsta pühapäeval Tallinna Botaanikaaias, kus Loomus korraldab taimsete piimade tutvustusürituse.

Liitu taimse piima väljakutsega: https://loomus.ee/taimse-piima-paev-2021/

Kommenteeri: