Erakordsed veganmaitsed Tokumarus

Tokumarus (tõlkes “heade asjade ring”) pakutakse head ja paremat Jaapani köögist ning seda kõike võimalikult autentsel kujul. Tokumaru leiab Solarise keskusest, sh takeaway, Balti jaama turult, T1 keskusest, Lõunakeskusest ja Tartu kaubamajast. Aga meie käisime esmaspäeval Tokumaru häid veganvalikud proovimas just T1 keskuses.

Valisime klassikalised vegan gyozad (7,20€/5tk) ja vegan gyozad maapähklises koriandrikastmes (10,50€/8tk) (vasakpoolsel pildil). Gyozad on aurutatud Jaapani käsitööpelmeenid ning veganversioonid on Tokumarus shiitake-seente ja köögiviljadega.

Kui valid klassikalised vegan gyozad, siis saad ise kõrvale valida kastme ja valik on lai: klassikaline gyoza-kaste, seesamimajonees, küüslaugukaste, yuzuwasabi-kaste, magus tšilli-koriandrikaste, vürtsikas gochujang-kaste. Ehk saad ise valida, mis maitsega gyozasid soovid. Klassikalised gyozad on mõnusalt lihtsad, mistõttu sobivad ideaalselt iga kastmega. Meie soovitame vürtsifännidele vürtsikat gochujang-kastet, mis jätab meeled mõnusalt õhetama. Kui valid suurema portsu ehk 10tk, siis saab päris paraja portsu ja pearooga vaja polegi.

See-eest vegan gyozad maapähklises koriandrikastmes tulevad juba kastmega nagu roa nimigi juba ütleb. Ja see kaste on tõesti eraldi välja toomist väärt, sest tegemist on eriti pehme ja mõnusa kastmega. Selle jaoks jagus ainult kiidusõnu. Tokumarus on ka lai valik häid jooke. Me valisime gyozade kõrvale Öuna rabarberilimonaad ja Wostoki ploomi-kardemonimaitselise joogi.

Peale eelroogasid võtsime pearoa, seekord siis vegankuu eripakkumiste seast jaapani taimse karri panko-tofuga (11,90€) (parempoolsel pildil). Ees ootas meid pankos (ehk riivsaias) paneeritud ja frititud tofu, mis oli nii-nii mõnusalt krõbe, riis, rohkelt värsket salatit ja veelgi rohkem maitserohket karrikastet. Kui kardad mõnikord, et karri võib olla liiga vürtsikas, siis seekord kartma ei pea. Karri oli pigem mahe, mitte vürtsikas, ent sellegi poolest väga maitsekas.

Igaks juhuks ütleme, et paneeritud tofut soovitame ampsata koos karrikastmega, sest tofu ise tugevalt maitsestatud ei ole. Hoiatame ka, et ports on korralikult suur, seega soovitame tühja kõhuga peale lennata. Aga Tokumarul soovitame kindlasti see ka tavamenüüsse võtta, sest usume, et sellest saaks hitt! Seda enam, et see sobiks ka neile, kes aasiapärase toiduga väga “sina” peal ei ole. Parajalt põnev ja mõnus, ent mitte liiga võõras! Vegankuu eripakkumised kehtivad novembri lõpuni!

Kuigi kõhud olid täis, siis puhkasime natuke söömisest ja siis võtsime lisaks mõned mochid (keskmisel pildil). Mochid on jaapani riisikoogid ehk mõnusad pehmed täidisega riisipallikesed, mis esmapilgul võivad tunduda võõrad, ent sellegi poolest soovitame proovida! Menüüst leiab kaht erinevat sorti: mochi (1,20€) ja daifuku mochi (4,00€). Mochi maitseid tuleb küsida teenindajalt, sest need on pidevalt muutmisel. Daifuku mochi on sojakreemiga, natuke suurem ning valikus on kolm maitset: kastani, matcha ja musta seesami. Me valisime taro ehk jaapani maguskartuli mochi, seesamiseemne mochi, kastani daifuku mochi ja matcha daifuku mochi. Tegemist on paraja ampsuga, kui tahad peale pearooga natuke midagi magusat ja mahedat. Meie lemmik oli matcha daifuku mochi, sest kõige magusam ja üllatavalt värskendav. Justkui täpp i peal! Mochide kõrvale võtsime ka kohvi, üks mustalt ja teine kaerapiimaga. Meie suureks rõõmuks tuli kaerapiimaga latte armsa vaala disainiga, mis viis meid taas vegamessi meeleollu.

Kui piltidel jäi silma tore vegansõnumiga särk, siis selle saad omale soovikorral soetada siit.

Kommenteeri: