Hollandi linn Altena julgustab elanikke vegantoitu sööma

Väike Hollandi linn kutsub oma koole, toidupoode ja restorane üles edendama taimset toitu, et seeläbi edendada säästvat toidusüsteemi.

Põhja-Brabanti provintsis asuv Altena on algatanud projekti „Plant-Based Together” (ehk “Koos taimne”). Koostöös Green Protein Alliance’iga (GPA) tahetakse projektiga julgustada inimesi valima sagedamini taimseid toite. Wageningeni ülikool osaleb ka uurimispartnerina.

Projekti on kaasatud ka kohalikud koolid, supermarketid ja restoranid. Näiteks korraldatakse supermarketites mitmeid degusteerimisüritusi, sest parim viis inimeste veenmiseks valimaks taimne toit on näidata, et see on maitsev.

Lisaks on saadikuna kohal Hollandi rannavõrkpalliproff Raïsa School. Ta pakub tuge oma lemmikveganretseptide ja -toiduainete jagamisega oma sotsiaalmeediakanalites. Ta esineb ka videos, kus ta palub otse Altena elanikel sagedamini taimset toitu süüa.

Uus projekt kasvas välja GPA üleriigilisest kampaaniast. Organisatsioon soovib, et Hollandis jaguneks 2025. aastaks taimsete ja loomsete valkude osas 50:50. Praegu arvatakse, et see jaguneb 37:63 liha- ja piimatooteid sisaldavate toitude kasuks.

Altenat peetakse suurepäraseks asukohaks taimse toidu reklaamimise tõhususe testimiseks. Selle põhjuseks on asjaolu, et seda ei peeta praegu paljude elanike jaoks populaarseks valikuks.

Algatuse õnnestumise või ebaõnnestumise üle otsustatakse tarbijate ostuharjumuste põhjal. Analüüsitakse ostuandmeid, et teha kindlaks, kas hakata rohkem ostma taimseid valikuid.

Allikas: Plant Based News

Loomus algatas Aktiivsete Kodanike Fondi toel haridusliku projekti “Kahvliga kliimamuutuste vastu”, mille eesmärgiks on tõsta teadlikkust toitumise mõjust planeedile. Projekti kohta saab lähemalt lugeda Loomuse programmi Taimsed Valikud kodulehel: taimsedvalikud.ee/kahvliga.

Kommenteeri: