Loomus kutsub veetma jõuluaega loomasõbralikult

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus kutsub jõuluaega veetma loomasõbralikult – panema jõululauale vaid täistaimne toit ja üllatama lähedasi kingitustega, mis ei sisalda loomseid koostisosi. Kampaaniale on õla alla pannud üle 30 organisatsiooni ja ettevõtte.

Facebooki ürituse “Loomasõbralikud jõulud 2021″ all jagavad osalejad kogu jõulukuu jooksul ideid, mille põnevaga katta jõululaud ning mida pista kingipakki. Lisaks lähevad kõigi osalejate vahel loosi vahvad auhinnad koostööpartneritelt, et loomasõbralike jõulude tähistamine oleks veelgi lihtsam.

“Jõulud on aeg, mil mõeldakse rohkem võimalustele teha head. Jõulude loomasõbralikult tähistamine on imeline võimalus näidata hoolimist loomade vastu ning meil on suur rõõm, et iga aastaga kasvab loomasõbralikel jõuludel osalejate arv,” rääkis Loomuse juhatuse liige ja kommunikatsioonijuht Annaliisa Post.

Posti sõnul aitab Facebooki üritusega liitumine leida ideid jõulude loomasõbralikuks tähistamiseks. “Taimse jõululaua katmine ei ole tegelikult üldse keeruline, sest poodides on saadaval kõik traditsioonilised jõulutoidud – verivorstid, praekapsa ja piparkoogid – ka veganversioonis, kuid veelgi toredam on muidugi need ise valmistada. Lisaks leidub palju toredaid loomasõbralikke kingitusi, millega täita kingikott, kuid tänapäeva tarbimiskultuuri taustal võiks asjade asemel kinkida hoopis kvaliteetaega,” lisas ta.

Lisaks kutsub Loomus loomasõbralike jõulude kampaania raames loobuma ilutulestiku laskmisest ning annetama raha hoopis loomadega tegelevatele ja nende õiguste eest seisvatele organisatsioonidele.

Loomasõbralikke jõule tähistavad koos Loomusega veganprogramm Taimsed Valikud, podcast Loomade Hääl, loomasõbraliku ilu töörühm LILU, Eesti Vegan Selts, Eesti Loomakaitse Selts, ajakiri Vegan, Vegan Restoran V, Kringel, Commune Cafe, Rohe Kohvik, Villa Maria, Nurk, Oasis, Liana, Tuulimaru, VeganShop, veganfoodie.ee, Bio4You, Rohebox, Vöner, Thormi, Happy V, Roobar, Friendly Viking’s, VegChoco Craft, Plantly-Me, Nemoloko, Katharina Grepp, Elys Limbak, Others ja BioVegan Family.

Facebooki üritus on SIIN.

Kommenteeri: