TOP 8 lihaalternatiivi jõululauale

Jõulud on juba peaaegu ukse taga. Kindlasti kõik nuputavad, mida head ja vegansõbralikku jõululauale panna. Loomade eestkoste organisatsiooni Loomus veganprogramm “Taimsed valikud” toob Sinuni 8 lihaalternatiivi, mis sobivad ideaalselt jõululauale.

1. Norivorstid. Norivorstid on ideaalne asendus traditsioonilistele verivorstidele. Proovi näiteks Marta Pagari taimseid vorste või Biomenu ürdivorste.

2. Läätsepikkpoiss. Läätsepikkpoiss on toitev ja seda on lihtne valmistada. Ühe hea retsepti leiad veganprogrammi “Taimsed valikud” retseptivaramust. Katseta ka Marta pagari läätsepikkpoissi.

3. Falafelid. Falafelid ehk kikerhernepallid on tõenäolised tuttavad nii veganitele kui ka kõigesööjatele. Pallikesed sobivad ideaalselt ahjukartuli kõrvale mõnusas kastmed või fritüürituna. Ka poelettidelt leiab juba mitmeid falafeleid, näiteks Veganicu falafelid. Taimseid alternatiive tasub otsida ka sügavkülmutatud toodete seast, sest just sügavkülmast leiab Liibanoni falafelid

4. Taimsed pihvid. Juba pea igast toidupoest leiab laia valiku taimseid köögiviljapihve kikernernestest, ubadest ja erinevatest köögiviljadest. Veganpihve leiab näiteks Marta Pagari ja Veganicu toodete seast, aga aina enam jõuab meie poelettidele ka välismaalt pärit pihve.

5. Seitan. Seitan on Aasiast pärit populaarne nisuvalgust lihaasendaja, mida on lihtne ka ise valmistada. Seitanist saab omakorda valmistada kebabi, praadi ja vorste. Valmistootena leiab pikantse seitani Boni toodangust. Herne-seitani vorstikeste tegemise õpetuse leiad detsembrikuu Vegan ajakirjast, aga ka homsest Lihavaba Laupäeva retseptist.

6. Veganšnitsel. Kui oled rohkem šnitslisõber, siis kindlasti soovitame jõululauale Naturli sojavalgust veganšnitsleid.

7. Herneproteiinist Vegini lihaasendajad. Veebipoest Veganfoodie leiab Vegini tooteid mitmel erineval kujul ja maitsega, mis kindlasti lisavad särtsu ja põnevust jõululaual ka neile, kes igapäevaselt lihaasendajaid ei tarbi.

8. Taimsed vorstid. Kui soovid valmistada singirulle, siis loomse singi asmel sobivad imeliselt Boni taimne suitsuvorst või taimne vorst. Sisuks saab kasutada veganmajoneesi, veganjuustu ja küüslauku. Lisaks on Happy V toodangus imehead taimsed vorstid, mis sobivad snäkivaagnale.

Kui soovid veel häid mõtteid ja toredaid kaasamõtlejaid, siis liitu Loomuse Facebooki üritusega “Loomasõbralikud jõulud 2020”. Mõnusaid loomasõbralikke jõule!

Kommenteeri: