Tere, august ja taimsed piimad! (Taimse piima väljakutse – uudiskiri 1. august)

Täna algas taimse piima väljakutse! Meil on väga hea meel, et oled astunud sammu taimsete piimade maailma. See on põnev!

Väljakutse ajal saadame Sulle kümmekond uudiskirja. Neist leiad tootesoovitusi, retsepte, vahvaid üllatusi koostööpartneritelt, infot tulevatest üritustest ja palju muud huvitavat.

Kui Sa ei ole end veel Facebookis ürituse “Taimse piima väljakutse 2022” all osalejaks märkinud, siis soovitame Sul seda teha. Kogu augustikuu jooksul leiad põnevat sisu nii ürituse alt kui ka Loomuse (FB, IG) ja Taimsete Valikute (FB, IG) sotsiaalmeediast.

Kui proovid midagi uut või saad teada midagi põnevat, siis julgustame Sind seda jagama sotsiaalmeedias. Kindlasti kasuta ka teemaviidet #taimsepiimaväljakutse2022.

Taimsete piimade eelistamiseks on mitmeid põhjuseid:

1. Piimalehmad on intelligentsed, tundlikud ja uudishimulikud loomad, ent piimatööstuses on nad sunnitud elama oma lühikese elu väga stressirohketes tingimustes.

2. Võrreldes lehmapiimaga on taimsed alternatiivid oluliselt keskkonnasõbralikumad. Näiteks ühe liitri lehmapiima tootmiseks kulub keskmiselt 628 liitrit vett, aga ühe liitri kaerapiim ja sojapiima tootmiseks kulub vastavalt 48 ja 28 liitrit vett.

3. Laktoositalumatus on maailmas väga levinud, Eestis on laktoositalumatus ligikaudu veerandil inimestest. Lisaks on mitmed uuringud näidanud, et lehmapiima tarbimine suurendab luumurdude tekkimise risk.

4. Poelettidelt leiab palju põnevaid maitseid. Smart Protein uuringu põhjal on Euroopa Liidus taimsete alternatiivide toidusektor viimase kahe aastaga kasvanud 49% ja kõige suurema tõusu on teinud just taimsed piimad.

Neid teemasid puudutame lähemalt järgnevates uudiskirjades. Natuke lähemalt saab lugeda ka Loomuse kodulehel taimse piima väljakutse lehel.

Eelmisel aastal pakkusime Tallinna Botaanikaaias kõikidele huvilistele proovida erinevaid taimseid piimasid. Üks lemmikuid oli Isola Bio hirsipiim, mis üllatas oma magusa maitsega vaatamata sellele, et piimale suhkrut lisatud ei ole. Hirsipiim sobib väga hästi ka gluteenitalumatutele. Seda leiab näiteks Biomarketist ja aeg-ajalt ka Prismadest.

Soovime Sulle edukat ja mõnusat väljakutse algust!

Aitäh, et oled selle sammu teinud!
Loomus ja Taimsed Valikud

Väljakutset toetab rahvusvaheline veganorganisatsioon VegFund. Kui Sa soovid ka meid aidata, siis saad seda teha näiteks “Ma armastan aidata” portaalis.

Kommenteeri: