Toidu ja keskkonnajalajälje seostest

Sanne Org, “Kahvliga kliimamuutuste vastu” projektijuht

12. novembril korraldas Loomus oma vabatahtlikele koolituse toidu ja keskkonna seostest. Koolitas Eesti Rohelise Liikumise tegevjuht ja projektijuht Marilin Eessalu, kelle projekt on kooliköökide jalajälje vähendamine.

Marilin alustas koolitust sellest, kust meie toit pärit on, kuidas seda kasvatatakse ning töödeldakse ja säilitatakse. Edasi rääkisime toidu raiskamisest ning võimalustest enda toidu keskkonnamõju vähendada. Üllatav oli teada saada, et keskkonnasõbralik ja kliimasõbralik toit pole sama asi. 

Marilin tutvustas enda juhitud projekti koolitoidu teemal. Lugesime erinevatelt graafikutelt seda, kuidas mõjuvad loomsed, pigem taimsed ja täistaimsed koolitoidud kliimale. 

Koolituse jooksul arenes elav arutelu selle üle, mis üldse on erinevate statistikate taga ja kuidas statistika kujuneb. Hekseldasime erinevate nurkade alt rohepesu teemal ning püüdsime mõista kuidas rohepesu ära tunda ning mis ohtu rohepesu loomade õigustele kujutab. Oli põnev kuulda isiklikke kogemusi osalejatelt-aktivistidelt ning kaasa mõelda kuidas võiks kõige efektiivsemalt erinevate inimestega keskkonnateemadel rääkida.

Koolitus on osa projektist “Kahvliga kliimamuutuste vastu!”, mille jooksul toimuvad üritused kaheksas Eesti asulas eesmärgiga viia teadmine toidu keskkonna- ja kliimamõjust maapiirkondadesse. 

Veel kasulikku lugemist:

‣ Rohkem saab Marilini kliimasõbraliku koolitoidu projektist lugeda siin ja siin

‣ Loe sellest, kuidas üleminek taimsele toidule toiduga seotud heitkoguseid vähendab, Taimsete valikute blogist

Siin on seitse põhjust, miks hakata planeedi heaks veganiks.

‣ Kas teada, mis on kliima ja kliimamuutus? Kui ei, siis loe siit.

Kui sind hakkas teema huvitama, tule meie juurde vabatahtlikuks täites vabatahtliku ankeet siin!

Projekti “Kahvliga kliimamuutuste vastu!” rahastab Aktiivsete Kodanike Fond Eestis ACF.

Kommenteeri: